انجمن شوتوکان کاراته ایران :

انجمن شوتوكان كاراته ايران يكی از انجمن‌های سبك شوتوكان كاراته محسوب می‌شود وسبك شوتوكان يكي از چهار رشته اصلی و معتبر كاراته در دنيا می‌باشد.

شوتوكان يكی از قديمی‌ترین سبك‌های كاراته ايران است و شروع فعاليت آن در ايران به سال 1351 توسط استاد محمدعلی شريفی در آكادمی كاراته ايران برمی‌گردد.

استاد محمد بهرامی كه يكی از اولين شاگردان استاد محمدعلي شريفی محسوب می‌شود كاراته را در سال 1353 نزد ايشان شروع کـــرد، تمرينات او از سال 1355 زير نظر مربی‌اش و همچنين سن‌سی کی‌گو آبه شكل جدی‌تری به خود گرفت. او پس از حدود  40سال فعاليت در اين رشته و كسب عناوين مختلف ملی و كشوری با 16 سال تجربه مربی‌گری تيم‌های ملی كويت و امارات متحده عربی در اوايل سال 1386 به ايران بازگشت. ایشان پس از بازگشت به سمت رئیس کمیته مربیان فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران منصوب شد. وی به منظور بسط اطلاعات خود و همچنين انتقال تجاربی كه در اين مدت كسب كرده بود اقدام به تاسيس انجمن شوتوكان كاراته ايران نمود.

انجمن شوتوكان كاراته ايران نماينده رسمی انجمن شوتوكان كاراته ژاپن JSKA می‌باشد. هدف استاد بهرامی از تاسيس اين انجمن بسط تجارب و اطلاعات خود در زمينه مربی‌گری نوين كاراته و توسعه اين رشته می‌باشد چیزی كه می‌توان در مدت كوتاه فعاليت اين انجمن در ايران بخوبی مشاهده كرد. هدف از راه‌اندازی اين سايت  كمك هر چه بيشتر و نیز سرعت بخشیدن در راستای  رسيدن به اين منظور می‌باشد. اميد است كه اين حركت هر چند كوچك كمكی باشد برای توسعه هر چه بيشتر ورزش كاراته و رشته شوتوكان.

استاد بهرامی از ابتدای تاسيس انجمن شوتوكان كاراته ژاپن (JSKA) كه در سال 1999 توسط استاد آبه صورت گرفت ايشان را همراهی كرد و هم‌اكنون نمايند رسمی اين انجمن در كشورهای ايران، كويت و افغانستان است ودر تاريخ 17 فروردين سال 1393 به سمت مدير فني و توسعه كاراته آسيا منصوب شدند. گفتنی است استاد محمد بهرامی در سال 2013 به درجه دان هشت مفتخر شدند.